Czy wiesz, że...

  • Ulica Jana Zamoyskiego ma długość 1100 metrów i w przeważającej części obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy. Oprócz Stelli Primy, są przy niej dwa kościoły, trzy szkoły, dwa dworki i kinoteatr.

  • Patronem ulicy, przy której znajduje się Stella Prima, jest Jan Zamoyski, wielki kanclerz koronny i wielki hetman koronny Rzeczpospolitej Obojga Narodów pod koniec XVI wieku. Były to lata największej potęgi Polski.
  • Administracyjnie Stella Prima leży na terenie Dzielnicy XIII Krakowa, która nazywa się Podgórze. To najbardziej zbliżona do centrum miasta dzielnica Krakowa leżąca na prawo od Wisły.

  • Wystarczy tam przyjechać lub rzucić okiem na plan miasta, aby zakochać się od pierwszego wejrzenia. Mowa o jednej z najbardziej prestiżowej części Starego Podgórza gdzie powstaje Stella Prima, skąd na Rynek, Wawel, czy Kazimierz jest przysłowiowy rzut kamieniem. To jednak nie wszystko, ponieważ wspomniane atuty dotyczą skali makro. W skali mikro, Stella Prima jest położona przy spokojnej, jednokierunkowej ulicy, u stóp urzekającego Parku Bednarskiego.

  • Jeśli zechcą się Państwo powspinać, to ewentualnie tylko po przylegających do budynku wapiennych skałkach, bo w środku Stella Prima do Waszej dyspozycji będzie winda.

Copyright © 2010–2019 Merite Corporate Sp. z o.o.     Hosting & CMS: i-Press

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij

Na górę Strona główna